5% попуст Добивате 9 Поени!

PURITO Wonder Releaf Centella Cream Unscented MINI 15ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

63 на залиха

Опис

Крема со Centella без мирис, за инстантно смирување на кожата, зајкнување на бариерата на кожата и за задржување на нејзината влажност.

Клучни состојки:

Centella Asiatica
Оваа состојка е позната по смирувачкото дејство, кое што ефикасно ќе го смири црвенилото и иритацијата на кожата.

Ceramidi NP
Церамидите ќе ја зајакнат бариерата за влажност на кожата, и ќе одржат хидратацијата и ќе ја заштитат кожата од надворешни влијанија.

Squalane
Скваланот и помага на кожата да не ја изгуби влажноста, нуди брза апсорбција зголемувајќи ја моќта на навлажнување на кожата.

Оваа крема е наменета за сите оние со сензитивна кожа. Има богата но, лесна текстура која што се впива лесно, оставајќи ја кожата свиленкаста и еластична.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница