5% попуст Добивате 28 Поени!

PURITO Wonder Releaf Centella Cream Unscented 50ml

1.490ден 1.416ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

180 на залиха

Користете ја наутро и навечер. Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција. За моментално смирување, кога на вашата кожа и треба дополнителна нега, ставете поголема количина од кремата од тоа што би користеле, за да ја користите како крема за масажа.
Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Centella Asiatica Extract(29,891ppm), Niacinamide, 1,2- Hexanediol, Potassium Cetyl Phosphate, Ceramide NP, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Behenic Acid, Betaine, Tromethamine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acid, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Carbomer, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Oryza Sativa (Rice) Germ Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Carbomer, Adenosine, Phytosphingosine, Myristic Acid, Arachidic Acid, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan

Опис

Крема со Centella без мирис, за инстантно смирување на кожата, зајкнување на бариерата на кожата и за задржување на нејзината влажност.

Клучни состојки:

Centella Asiatica
Оваа состојка е позната по смирувачкото дејство, кое што ефикасно ќе го смири црвенилото и иритацијата на кожата.

Ceramidi NP
Церамидите ќе ја зајакнат бариерата за влажност на кожата, и ќе одржат хидратацијата и ќе ја заштитат кожата од надворешни влијанија.

Squalane
Скваланот и помага на кожата да не ја изгуби влажноста, нуди брза апсорбција зголемувајќи ја моќта на навлажнување на кожата.

Оваа крема е наменета за сите оние со сензитивна кожа. Има богата но, лесна текстура која што се впива лесно, оставајќи ја кожата свиленкаста и еластична.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница