5% попуст Добивате 28 Поени!

PURITO Wonder Releaf Centella Cream 50ml

1.449ден 1.377ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

31 на залиха

Користете ја наутро и навечер. Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција. За моментално смирување, кога на вашата кожа и треба дополнителна нега, ставете поголема количина од кремата од тоа што би користеле, за да ја користите како крема за масажа.
Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Squalane, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Centella Asiatica Extract(17,061ppm), Tribehenin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Behenic Acid, Ceramide NP, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Palmitic Acid, Tromethamine, Oryza Sativa (Rice) Germ Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Stearic Acid, Carbomer, Caprylyl Glycol, Betaine, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Adenosine, Phytosphingosine, Myristic Acid, Arachidic Acid, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Limonene, Linalool

Опис

Крема со Centella, за инстантно смирување на кожата, зајкнување на бариерата на кожата и за задржување на нејзината влажност.

Клучни состојки:

Centella Asiatica
Оваа состојка е позната по смирувачкото дејство, кое што ефикасно ќе го смири црвенилото и иритацијата на кожата.

Ceramidi NP
Церамидите ќе ја зајакнат бариерата за влажност на кожата, и ќе одржат хидратацијата и ќе ја заштитат кожата од надворешни влијанија.

Squalane
Скваланот и помага на кожата да не ја изгуби влажноста, нуди брза апсорбција зголемувајќи ја моќта на навлажнување на кожата.

Оваа крема е наменета за сите оние со сува, мрсна и комбинирана кожа. Има богата но, лесна текстура која што се впива лесно, оставајќи ја кожата свиленкаста и еластична.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница