5% попуст Добивате 29 Поени!

PURITO Oat-in Intense Cream 150ml

1.550ден 1.473ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

23 на залиха

Нанесете од кремата на чиста кожа по нанесување на серум но пред нанесување на СПФ крема.
Avena Sativa (Oat) Seed Water (Skin-Conditioning Agent), Glycerin (Humectant), Caprylic/Capric Triglyceride (Skin-Conditioning Agent), Avena Sativa (Oat) Kernel Oil (Skin-Conditioning Agent), Butylene Glycol (Humectant), 1,2-Hexanediol (Solvent), Glyceryl Stearate (Surfactant), Polyglyceryl-2 Stearate (Surfactant), Water (Solvent), Stearyl Alcohol (Surfactant), Carbomer (Viscosity Increasing Agents), Arginine (pH Adjuster), Ethylhexylglycerin (Skin-Conditioning Agent), Avena Sativa (Oat) Kernel Flour (Skin-Conditioning Agent), Avena Sativa (Oat) Kernel Extract (Skin-Conditioning Agent)

Опис

PURITO Oat-in кремата е идеално решение за сува и оштетена кожа. Оваа крема длабоко ја хидрира и ја смирува вашата кожа. Една од главните карактеристики на оваа крема е што функционира доста брзо, притоа веднаш ги навлажнува и омекнува сувите места со што кожата станува видно мека.

PURITO Oat-in кремата освен што може да се користи за лице, може дополнително да се користи и за раце и за суви делови на вашето тело.
Оваа крема содржи само 15 состојки, од кои 71.95% се базирани на овес.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница