5% попуст Добивате 20 Поени!

PURITO Oat-In Calming Gel Cream 100ml

1.070ден 1.017ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

1 на залиха

1. Нанесете од гел кремата на чиста кожа по нанесување на серум, но пред нанесување на СПФ крема. 2. За екстра хидратација, продолжете со вашата омилена хидратантна крема. 3.При нанесувањето избегнувајте ги очите и устата.
Avena Sativa (Oat) Seed Water(77%)(Solvent), Butylene Glycol(Skin-Conditioning Agent), Glycerin(Humectant), 2,3-Butanediol(Humectant), 1,2-Hexanediol(Solvent), Water(Solvent), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer(Viscosity Increasing Agents), Squalane(Skin-Conditioning Agents), Hydroxyacetophenone(antioxidant), Carbomer(Viscosity Increasing Agent), Dipotassium Glycyrrhizate(Skin-Conditioning Agent), Panthenol(Skin-Conditioning Agents), Tromethamine(pH Adjuster), Ethylhexylglycerin(Skin-Conditioning Agent), Inulin Lauryl Carbamate(Emulsion Stabilizer), Sodium Surfactin(Solubilizing Agents), Beta-Glucan(Skin-Conditioning Agents)

Опис

Освежувачка гел крема со потхранувачка вода од семе од Avena Sativa (Овес) која инстантно ја смирува сувата и сензитивна кожа. Со ултралесна прозирна текстура, нежно се растопува во кожата навлегувајќи длабоко во нејзините слоеви. Оваа гел крема го подобрува нивото на навлажнетост и хидратација на кожата и ја смирува хиперсензитивноста, одржувајќи ја кожата балансирана и здрава. Комбинацијата од овес и пантенол обезбедува освежувачки наплив на хидратација и дополнителни нутриенти додека истовремено создава заштитна бариера. Оваа гел крема е наменета за сите оние со сензитивна, масна кожа склона на иритации и црвенила. Оваа крема е вегански производ, никогаш не е тестиран на животни, без присуство на есенцијални масла и парфем и слободно може да се нанесува на кожа со фунгални акни.

Клучни состојки:

Вода од семе од Avena Sativa (Овес) – 77% – е нежна состојка која ја смирува иритираната кожа. Богата со антиоксиданти и хидратантни својства, оваа состојка инстантно ја зајакнува кожната бариера. Особено е наменета за сензитивна кожа.

Сквалан – веднаш се впива во кожата и инстантно ја хидрира кожата и заклучува влажноста во неа. Ова масло за лице веднаш го зголемува еластицитетот, потхранувањето, смирувањето и измазнувањето на дехидрираните фини линии и брчки.

Пантенол – е хидратантна и навлажнувачка состојка која дејствува како заштитувач на кожата со антивоспалителни својства. Ја привлекува влажноста и задржува водата, овозможувајќи и на кожата да произведува и хидрира одвнатре, се со цел да го спречи природното губење на вода со текот на времето.

Бета Глукан – е хумектант кој ефективно ја смирува и омекнува сензитивната кожа. Ги измазнува фините линии, обезбедувајќи хидратантни и подмладувачки бенефити по кожата.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница