5% попуст Добивате 4 Поени!

PURITO From Green Deep Foaming Cleanser (mini) 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Утринска Рутина # Чекор 1 Земете умерено количество и направете пена со вода. Утринска Рутина # Чекор 2 Аплицирајте ја пената нежно на кожата и масирајте со кружни движења. Утринска Рутина # Чекор 3 По 30 секунди измијте го лицето со топла вода. Ноќна рутина # Чекор1 Прво отстранете ја шминката со PURITO BB чистачот. Ноќна рутина # Чекор 2 Земете соодветна количина од Purito From Green Deep Foaming Cleanser и додадете доволно вода, направете пена и аплицирајте на лицето. Ноќна рутина # Чекор 3 Масирајте нежно и отстранете ја шминката со млака вода.
Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Butylene Glycol, Coco-Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Benzoate, Sodium Chloride, Polyquaternium-67, Potassium Cocoate,Centella Asiatica Extract, Citric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Disodium EDTA, Houttuynia Cordata Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Sodium Acetate

Опис

За мене

Прв чекор со кој го започнувате и завршувате вашиот ден.

Овој чистач има ПХ вредност од 5.5, и со тоа ја одржува вашата кожа влажна и хидрирана по чистењето.Овој чистач може да го користите наутро и навечер и е соодветен за користење на сите типови на кожа. Богатата, хранлива и микро пенеста структура на чистачот ја отстранува нечистотијата и трагите наталожени внатре во порите и ја зајакнува кожната бариера со екстрактот од Азиска Центела и ја одржува вашата кожа здрава.

Зошто мене?

Без присуство на хемиски сурфактанти

Без присуство на хемиски сурфактанти како што се СЛС, СЛЕС, туку само природни сурфактанти кои се добиваат од кокос кои ја одржуваат вашата кожа здрава.

Чистач со подобрена формула и моќ на чистење со хранлива и кремаста пенеста структура.

Хранлива и кремаста пенеста структура дизајнирана со цел успешно да ја отстрани шминката и трагите кои останале внатре во порите на кожата.

Минимални, но основни состојки за да ја смирите вашата кожа.

Содржи 20 основни состојки кои се соодветни за користење на сите типови на кожа, па дури и на сензитивната кожа.

 Основни состојки кои произлегуваат од природата за целосен ефект на хидрирана кожа.

Комбинација од екстракти од Зелен чај и Азиска центела за смирување и балансирање на вашата кожа.

 

Клучно!

  • Овој чистач не содржи хемиски сурфактанти како што се СЛС, СЛЕС, туку само природни сурфактанти кои се добиваат од кокос за хранење на кожата.
  • Овој чистач ефективно ја отстранува шминката и трагите наталожени внатре во порите со својата хранлива и кремаста пенеста структура.
  • Овој чистач содржи 20 основни состојки кои се неопходни за сите типови на кожа вклучувајќи ја и сензитивната кожа.
  • Oвој чистач помага во смирување на кожата и зајакнување на кожната бариера со екстрактите од Азиска Центела и Зелен чај.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница