5% попуст Добивате 30 Поени!

PURITO From Green Avocado Cleansing Balm 100ml

1.560ден 1.482ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

10 на залиха

Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода
Ethylhexyl Palmitate(Skin-Conditioning Agent), Cetyl Ethylhexanoate(Solvent), Sorbeth-30 Tetraoleate(Surfactant), Synthetic Wax(Viscosity Increasing Agent), Caprylic/Capric Triglyceride(Skin-Conditioning Agent), Persea Gratissima (Avocado) Oil(10,000ppm)(Skin-Conditioning Agent), Citrullus Lanatus (Watermelon) Seed Oil(Skin- Conditioning Agent), Adansonia Digitata Seed Oil(Skin-Conditioning Agent), Brassica Oleracea Acephala Leaf Extract(Skin-Conditioning Agent), Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract(Skin-Conditioning Agent), Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract(Skin-Conditioning Agent), Artemisia Princeps Leaf Extract(Skin-Conditioning Agent), Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract(Skin-Conditioning Agent), Hydrogenated Vegetable Oil(Skin-Conditioning Agent), Caprylyl Glycol(Skin-Conditioning Agent), Tocopherol(Antioxidant)

Опис

Претопете се во моментот од балзамот за чистење формулиран, лесно да ги отстрани
нечистотиите, шминката и СПФ кремата. Балзамот за чистење на Purito од зелено авокадо
и дава освежување на кожата да изгледа сјајна без иритација и чуство на затегнатост.
Формулиран е со комбинација на неколку природни масла, како масло од семе од
лубеница, масло од семе од баобаб и се разбира масло од авокадо за нежно
отстранување на нечистотии од површината на кожата истовремено подржувајќи ја
нејзината способнот да ја задржи влажноста и хидратацијата. Неговата уникатна формула
и профилот на состојки и помагаат на кожата да ја задржи влажноста, да испорача
засилена хидратација и ефикасно да се чисти без иритација, оставајќи зад себе само
избалансирана, сјајна и задоволна кожа.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница