5% попуст Добивате 29 Поени!

PURITO Dermide Relief Barrier Moisturizer 100ml

1.549ден 1.472ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

1.Протресете го шишето пред употреба 2.Нанесете соодветна количина преку целото лице. Нежно тапкајте за поефикасна и побрза апсорпција.
Water, Propanediol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Behenyl Alcohol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Polyglyceryl-6 Stearate, 1,2- Hexanediol, Cetyl Alcohol, Candida/Garcinia Cambogia Ferment, Ceramide NP, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-6 Behenate, Allantoin, Squalane, Caprylyl Glycol, Panthenol, Macadamia Temifolia Seed Oil, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Dipropylene glycol, Hydrogenated lecithin, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Cholesterol, Ceramide EOP

Опис

Веганска хидратантна крема спакувана со 5 типа на церамиди за зајакнување на кожната бариера, како и алантоин и сквалан за обезбедување на длабинска хидратација. Нема присуство на есенција масла, парфем ПЕГ и силикон. Соодветна за комбинирана, дехидрирана и сензитивна кожа.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница