5% попуст Добивате 23 Поени!

PURITO Deep Sea Pure Water Cream

1.228ден 1.167ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Во составот на кремата има неверојатни 60% чиста морска вода која помага за длабока хидратација на кожата и го олеснува и ублажува чешањето. Станува збор за здрава хидратантна крема соодветна за користење на сува и сензитивна кожа.
Дипропилен Гликол, главната состојка на оваа крема е безбедна согласно EWG Green Level со рејтинг 1. Има хидратантен ефект и е една од најскапите состојки за хидратација. PURITO Deep Sea Pure Water Cream содржи висока концентрација на Дипропилен Гликол што и дава на кожата енергија и виталност.
Со состав сличен на течностите од човечкото тело, водата од длабочините на морската вода обезбедува поздрава и поинтезивна хидратација отколку прочистената вода.
Нашите тестови покажаа резултати од 36 часа долготрајна хидратација по аплицирањето на кремата. Кремата одлично се аплицира и лесно апсорбира, додека морската вода го спречува сушењето и ја одржува влажноста преку целиот ден.
Станува збор за здрава хидратантна крема која обезбедува хидратација на нежната кожа исклучувајќи ги од својот состав штетните состојки како што се: парабените, етанол, ПЕГ, вештачките ароми, мириси и парфеми, тританоламин, фталине, триклосан, бензоил пероксид, минерални масла, имидазолидинил уреа, сорбинска киселина и БХТ кои вообичаено се наоѓаат во основните козметички производи и предизвикуваат алергии на кожата.

Опис

За мене

Хидратантна крема наменет за  дехидрирана масна кожа со основна база на вода без никакви ароми и мириси!

Оваа хидратантна крема на база на вода, без мириси и ароми, е наменета за дехидрирана масна кожа со состав од 60% вода од длабочините на морето, со цел да ја хидрира сувата и атопична кожа. Станува збор за природна хидратантна крема која го одржува и подобрува балансот вода-маснотија на кожата и сувоста со хранливите морски состојки, како што се зелениот кавијар, екстракт од морска трева и екстракт од зелен чај. Оваа здрава хидратантна крема не содржи есенцијални масла, парфеми и состојки кои предизвикуваат кожни иритации и одговара за сите типови на кожата вклучувајќи ја и сензитивната кожа.

Клучно

  1. Оваа хидратантна крема користете ја како база пред нанесување на течна пудра или ББ крема. Дава одлична хидратација.
  2. Аплицирајте ја кремата насекаде на вашата сува кожа да ја хидрирате и да се ослободите од чешањето.
  3. По состав е лесна, а сепак крема која нуди длабока хидратација.
  4. Спакувана во туба, чие пакување е многу похигиенски начин, бидејќи да влезе воздух, за разлика од повеќето креми кои се спакувани во пакувања со широк отвор.
  5. Состав што гарантира длабока хидратација, а кој е по текстура лесен и мек , а сепак не е во течна состојба.

Супер Тип!

Искусете синергетски ефект и блескава кожа со перфектен сјај:

Измешајте 1:1 PURITO Hyaluronic Acid 90 Serum и Deep Sea Pure Water Cream и оставете смесата целосно да се апсорбира во кожата на целото лице.

Хранливите состојки пенетрираат длабоко во кожата и водата од длабочините на морето ја надополнува влажноста, додека хијалуронската киселина создава влажна подлога, со што се обезбедува перфектна нега за кожата.

Состојки

Sea Water (60%), Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Sorbitan Oleate, Niacinamide, Phenyl Trimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol,Water, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Ecklonia Cava Extract, Laminaria Japonica Extract , Caulerpa Lentillifera Extract, Salicornia Herbacea Extract, Allantoin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Adenosine, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Arginine, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin ,Disodium EDTA

Како се користи

Супер тип #1

Оваа хидратантна крема користете ја како база пред нанесување на течна пудра или ББ крема. Дава одлична хидратација.

Супер тип #2

Измешајте 1:1 PURITO Hyaluronic Acid 90 Serum и Deep Sea Pure Water Cream и оставете смесата целосно да се апсорбира во кожата на целото лице.

X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница