5% попуст Добивате 32 Поени!

PURITO Deep Sea Droplet Serum 30ml

1.690ден 1.606ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистење и тонирање, испумпајте 2-3 пати и нанесете на вашето лице и врат. Нежно масирајте со кружни движења за да ги активирате хидрирачките капсули. Нежно тапкајте за да ја помогнете абсорбцијата.
Sea Water(66.01%)(Skin-Conditioning Agents - Humectant), Butylene Glycol(Skin-Conditioning Agents), Propanediol(Solvents), Glycerin(Humectants), Water(Solvents), 1,2-Hexanediol(Solvents), Caprylic/Capric Triglyceride(Skin-Conditioning Agents), Hydrolyzed Glycosaminoglycans(Skin-Conditioning Agent - Miscellaneous), Betaine(Humectants), Ectoin(Skin-Conditioning Agents), Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract(Skin-Conditioning Agents - Humectant), Tremella Fuciformis Polysaccharide(Skin-Conditioning Agent - Miscellaneous), Salicornia Herbacea Extract(Skin-Conditioning Agent - Miscellaneous), Laminaria Japonica Extract(Skin-Conditioning Agents), Caulerpa Lentillifera Extract(Skin-Conditioning Agents), Acetyl Hexapeptide-8(Skin-Conditioning Agents), Copper Tripeptide-1(Skin-Conditioning Agents), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer(Viscosity Increasing Agents - Aqueous), Xanthan gum(Viscosity Increasing Agents), Allantoin(Skin Protectants), Adenosine(Skin-Conditioning Agents), Tromethamine(pH Adjusters), Disodium EDTA(Chelating Agents), Ethylhexylglycerin(Skin-Conditioning Agents)

Опис

На длабочини од 605 метра се криат повеќе од 70 минерали за нега на кожата. Извираат од Гренланд, со помош на повеќе морски струи патуваат преку 3 океани и така доаѓаат до Источното Корејско Море.
Со помош на 6 километарска цевка која пробива до длабочините, се извлекуваа оваа вода и притоа се води огромна грижа за безбедноста на истата, се со цел да не дојде во контакт со бактерии или други нешта што би ја контаминирале. Длабоко хидрирачкиот микс што се вади со оваа методи е составен од Магнезиум, Калциум и Потасиум (Mg3: Ca1 : K1) многу сличен на истиот што се наоѓа во човечкото тело со чија помош се одржуваат нивоата на хидратација на кожната бариера.

Богатиот со минерали PURITO Deep Sea Droplet Serum е оптимизиран со селектирани морски состојки кои и помагаат на кожа да остане свежа и да и овозможат длабока хидратација. Формулирана со морска билка Гласворт, Морско грозје и Келп, комплексот е полн со витамини, амино киселини и полисахариди. Овој микс на состојки помага да се регулира нивото на хидратација, да се заштити кожната бариера и да се подобри еластичноста на кожата. Испорачувајќи ги виталните нивоа на хидратација, PURITO Deep Sea Droplet Serum и овозможува на кожата да биде мека, сјајна и блескава.
PURITO Deep Sea Droplet Serum содржи и вид на Снежни фунги, кои се наоѓаат во микро водени капсули во самиот серум. При нанесување на самата кожа, овие фунги се задолжени серумот брзо и лесно да се впие во кожата. Со тоа кожата се хидрира и вие уживате во прекрасно чувство на хидрирана, свежа и блескава кожа со помош на прекрасно балансираниот и богат со минерали PURITO Deep Sea Droplet Serum.
PURITO Deep Sea Droplet Serum е докажано дека има 0.00 иритирачко дејство на кожата, и тоа го прави безбедан за користење на сите типови на кожа, вклучително и нај сензитивната.
PURITO Deep Sea Droplet Serum е погоден за сите типови на кожа, вклучително и сензитивната.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница