30% попуст Добивате 22 Поени!

PURITO Daily Soft Touch Sunscreen 60ml

1.550ден 1.085ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

1 на залиха

Нанесете соодветна количина од оваа СПФ крема, на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20 минути пред излегување. Реаплицирајте на секои 2/3 часа
Water (Solvent), Propanediol (Solvent), Dibutyl Adipate (Emollient), Dicaprylyl Carbonate (Emollient), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Ultraviolet Light Absorber), Ethylhexyl Triazone (Ultraviolet Light Absorber), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Ultraviolet Light Absorber), Amylopectin (Viscosity Agent), Butylene Glycol (Skin-Conditioning Agent), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Ultraviolet Light Absorber), Glycerin (Humectant), Behenyl Alcohol (Emulsion Stabilizer), Poly C10-30 Alkyl Acrylate (Emulsion Stabilizer), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (Emulsifying Agent), Sodium Acrylates Crosspolymer-2 (Absorbent), Carbomer (Viscosity Agent), Tromethamine (pH Adjuster), Decyl Glucoside (Sulfactant), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Viscosity Agent), (-)-alpha-bisabolol (Skin-Conditioning Agent), Panthenol (Skin-Conditioning Agent), Caprylhydroxamic Acid (Chelating Agent), Centella Asiatica Extract (Skin-Conditioning Agent), Tocopherol (Antioxidant), Ceramide NP (Skin-Conditioning Agent), Dipropylene Glycol (Solvent), Cholesterol (Skin-Conditioning Agent), Propylene Glycol (Solvent), Xanthan Gum (Viscosity Agent), Glyceryl Stearate (Emulsifying Agent), Ceramide AS (Skin-Conditioning Agent), Ceramide AP (Skin-Conditioning Agent), Ceramide NS (Skin-Conditioning Agent), Hydrogenated Lecithin (Emulsifying Agent), Ceramide EOP (Skin-Conditioning Agent)

Опис

PURITO Daily Soft Touch Sunscreen е СПФ крема дизајнирана за двојна заштита, притоа е брзо абсорбирачка, лесна крема наменета за комбинирана и масна кожа.  Преку долг и исцрпен транспарентен процес на тестирање, оваа крема има докажано широк спектар на заштита и ја носи ознаката SPF50+ и има добиено највисока оцена за UV филтри PA++++. Меката и нежна формула е дополнета со 5 вида на Керамиди со што дополнително се зајакнува кожната бариера. Керамдите NS, NP, AS, AP и EOP работат заедно синхронизирано за да ја заштитат кожата од надворешните влијанија и да притоа длабоко ја хидрираат кожната бариера. Исто така, оваа неиритирачка формула освен што не е леплива и не масна,  не остава и бели трагови.

Дополнително, во самата формула има уште 4 skin-loving состојки што допринесуваат максимална функционалност и пријатен ефект за вашата кожа. Екстрактот од Centella Asiatica попзнат како Cica, помага да се омекне сенситивната и иритирана кожа. Пантенолот и токоперолот помагаат за зачувување на хидрацијата и ја заштитуваат кожата од надворешните фактори, додека Alpha-Bisabolol ја подржува целата структура и ја прави формулата лесна.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница