5% попуст Добивате 30 Поени!

PURITO Clear Code Superfruit Serum 30ml

1.560ден 1.482ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

34 на залиха

Нанесете соодветна количина од серумот по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
Water (Solvents), Butylene Glycol(Skin-Conditioning Agents), Pentylene Glycol (Skin-Conditioning Agents), Dipropylene Glycol (Skin-Conditioning Agents), Propanediol (Solvents), Morinda Citrifolia Fruit Extract(Skin- Conditioning Agents), Succinic Acid(pH Adjusters), Cryptomeria Japonica Leaf Extract (Skin-Conditioning Agents), Panthenol(Skin-Conditioning Agents), Coptis Chinensis Root Extract(Skin-Conditioning Agents), Nelumbo Nucifera Leaf Extract (Skin-Conditioning Agents), Saccharomyces Ferment(Skin-Conditioning Agents), Glycerin (Humectants), Betaine (Humectants), Caprylyl Glycol(Skin-Conditioning Agents), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Viscosity Increasing Agents), Arginine(pH Adjusters), Hydroxyacetophenone(Antioxidant), Cetearyl Olivate (Surfactants), Dipotassium Glycyrrhizate(Skin- Conditioning Agents), Allantoin (Skin Protectant), 1,2-Hexanediol (Solvents), Sorbitan Olivate(Surfactants), Malachite Extract(Skin-Conditioning Agents), Ethylhexylglycerin (Skin-Conditioning Agents), Xanthan Gum(Viscosity Increasing Agents), Disodium EDTA(Chelating Agents), Citric Acid (pH Adjusters), Gluconic Acid (Skin-Conditioning Agents)

Опис

Серумот на PURITO Clear code Superfirut е моќно решение за вашата кожа, формулиран е со екстракт од овој Noni кое што го ребалансира микробиомот на кожата и ги пресретнува бактеристките системи како прва линија на одбрана за кожата. Сукцинската киселина и ботаничкиот комплекс(екстракт од лист од лотос, екстракт од лист од кедар и ферментација  Saccharomyces ) во составот, играат помошни улоги за намалување на вишокот себум и да се смири кожата од надворешни влијанија.Овој серум е создаден за да ја врати вашата рамнотежа на кожата, продира длабоко во флеките на лицето за нивно осветлување, помага во намалување на вишокот на себум и наталожуваањето на нечистотии во порите.  Лесна текстура која што брзо се абспорбира, погоден и за чуствителна кожа. 

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница