5% попуст Добивате 25 Поени!

PURITO B5 Panthenol Re-barrier Cream 80ml

1.290ден 1.226ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистење и тонирање на лицето, нанесете соодветна колична од кремата на лицето, избегнувајќи ги очите и устата.
Centella Asiatica Extract, Panthenol(10%), Squalane, Butylene Glycol, Water, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Hydrolyzed Jojoba Esters, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Tromethamine, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Asiaticoside, Asiatic Acid, Copper Tripeptide-1, Madecassic Acid

Опис

Богато навлажнувачка и хидратантна крема формулирана со 10% Пантенол кој ја заштитува и зајакнува кожната бариера. Пантенолот овозможува инстантна хидратација, ја привлекува и задржува влажноста длабоко во кожата. Во комбинација со состојките кои се skin-friendly како ниацинамидот, скваланот и екстактот од азиска центела, оваа крема ќе обезбеди неверојатно мека и мазна кожа и со редовно користење значително подобрување на здравјето на кожата.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница