14% попуст Добивате 14 Поени!

Petitfee Gold Neck Pack 5pcs

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

После миењето, нанесете тонер и потоа нанесете ја хидрогел маската на вратот, оставете ја делува 20 минути и потоа отстранете и тапкајте за да впие останата есенција од маската.
Water, Glycerin, Butylene Glycol,Chondrus Crispus Powder Ceratonia Siliqua Gum, Xanthan Gum, Calcium Chloride, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Titanium Dioxide,Cl 77491 ,Rosa Centifolia Flower Water Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betula Alba Juice, Gold(1ppm),Snail Secretion Filtrate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen,Persea Gratissima (Avocado) Oil, Adenosine, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Citrus Junos Fruit Extract, 1 ,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Mineral Oil, Phenoxyethanol, Chlorphenesin,Fragrance.

Опис

 Хидрогел маска за нега на врат која што содржи честички од 24-каратно колоидно злато, кое продира длабоко во порите и ќе го стимулира производството во клетките на колаген. Ќе ја подобри микроциркулацијата и ќе ја подобри целовкупната состојба на кожата на вратот. Исто така содржи и екстракт од мед и слуз од полжав за смирување на кожата. Хидрогел маската доаѓа во форма на фластер со анатомски облик, која што цврсто ќе се прилепи за кожата и ќе им дозволи на хранливите материи длабоко да се апсорбираат во кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница