Добивате 7 Поени!

One Thing NIACINAMIDE 10% 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Како тонер: Истурете умерено количество на памучен туфер и нежно распоредете го на кожата. 2. Како маска за тонирање: Натопете ги памучните туфери со тонер и оставете ги на кожата 10 минути. 3. Како распрскувач: префрлете го тонерот во шише со распрскувач и прскајте во текот на денот.
Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Purified Water

Опис

Хипоалергенски, вегански и нежен тонер кој ја инхибира синтезата на меланин за посветлен тен, го регулира производството на себум и ја зајакнува бариерата на кожата за да спречи губење на вода. Формулиран само со EWG зелени состојки.
Придобивки:
* Хипоалергенскиот тонер содржи 10% ниацинамид, кој помага да се инхибира синтезата на меланин за да се создаде посјајна и почиста кожа.
* Го балансира производството на себум за да ги намали кожните проблеми и ја
зајакнува бариерата на кожата за да спречи губење на влагата.
* Вегански производ формулиран само со EWG зелени растителни состојки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница