50% попуст Добивате 15 Поени!

One Thing Moisture Plus Cream 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

68 на залиха

1. Земете умерена количина и рамномерно нанесете ја на кожата. 2. Измешајте со 5-10% тонер и нанесете на кожата.
Betula Platyphylla Japonica Juice, Camellia Sinensis Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Panthenol, Beeswax, Cyclomethicone, Ethylhexylglycerin, Arginine, Carbomer, Allantoin, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Elastin, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil

Опис

• Овој хидратантен крем е формулиран со природно добиена јапонска бела бреза и вода од листот од зелен чај наместо прочистена вода за ефикасно да ја смири и длабоко да ја навлажни кожата.
• Преполн со хидратантни состојки како масло од сончогледово семе за намалување на акните кај мрсната кожа и масло од бергамот познато по своите антивоспалителни и антисептички својства за смирување на кожата.
• Извршен е тест за иритација на кожата, погоден дури и за чувствителна кожа.
• Формулиран само со EWG сертифицирани зелени состојки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница