Добивате 7 Поени!

One Thing Houttuynia Cordata Extract 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Истурете умерена количина на памучните туфери и нежно избришете ја целата кожа. 2. Натопете ги памучните туфери со екстрактот и оставете го да отстои на кожата 10 минути. 3. Префрлете го екстрактот во шише со распрскувач прскајте во секое време од денот.
Houttuynia Cordata Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol

Опис

Овој вегански тонер полн со екстракт од Houttuynia Cordata е задолжителен за чистење, подготовка и зајакнување на проблематичната кожа. Високата концентрација на амино киселини, масни киселини и полифеноли во формулата создава моќен антиоксидантски ефект.
Придобивки:
• Тонер формулиран со екстракт од антиоксидансот Houttuynia Cordata кој е богат со кверцитрин за отстранување на нечистотиите од кожата и одржување на здрава состојба на кожата, особено погоден за проблематична кожа.
• Богат со амино киселини, масни киселини и полифенол за антиоксидантски ефект.
• Вегански тонер формулиран со 100% EWG сертифицирани зелени состојки кои се ботанички добиени без тестирање на животни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница