Добивате 7 Поени!

One Thing Centella Asiatica Extract 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

18 на залиха

1. Тонер: Истурете умерена количина на памучен туфер и нежно избришете ја целата кожа. 2. Маска за тонирање: Натопете ги памучните туфери со тонер и оставете ги да отстојат на кожата 10 минути. 3. Распрскувач: префрлете го тонерот во шише со распрскувач за да го прскате во секое време од денот.
Centella Asiatica Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol

Опис

Веганскиот тонер е преполн со екстракт од азиска центела за да ја смири проблематичната кожа, да го смири воспалението и да го потпомогне заздравувањето. Формулата помага да се зголеми еластичноста на кожата и да се бори против хиперпигментацијата. Погоден за чувствителна кожа.
Придобивки:
* Веганскиот и нежен тонер содржи екстракт од азиска центела снабдена од Кореја за да ја смири кожата, да го смири воспалението, да ги балансира нивоата на влажност на кожата и да ја избледи хиперпигментацијата.
* Лесно кисела формула направена од 100% EWG зелени состојки.
* Клинички тестиран за иритација на кожата и погоден за чувствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница