50% попуст Добивате 11 Поени!

One Thing Calendula Officinalis Flower Extract 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Истурете умерена количина на памучен туфер и нежно избришете ја целата кожа. 2. Натопете ги памучните туфери со екстрактот и оставете го да отстои на кожата 10 минути. 3. Префрлете го екстрактот во шише со распрскувач и прскајте во секое време од денот.
Calendula Officinalis Flower Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin

Опис

Тонер со ниска pH вредност, кој е вегански и не е тестиран на животни е формулиран со ботанички добиени, EWG зелени состојки. Содржи 100% екстракт од невен, кој дава моќен антиоксидантски ефект за смирување на иритацијата и заздравување на оштетената кожа. Исто така, го ублажува воспалението со терпеноиди, каротеноиди, флавоноиди, сапонин и бета- каротин, правејќи ја кожата мека и влажна.
Придобивки:
* Тонер со ниска pH вредност кој содржи 100% екстракт од невен, хербален лек за лекување на оштетувањата на кожата, дава моќен антиоксидатски ефект со своите ливчиња и ја смирува иритираната кожа.
* Го ублажува воспалението на кожата со состојки како што се терпеноид, каротеноиди, флавоноиди, сапонин и бета-каротин кои содржат витамин А, Б, Д и Е.
* Обезбедува мек и влажен тен на кожата, погоден за сите типови на кожа, како и за мажи после бричење.
* Вегански тонер формулиран само со сертифицирани EWG зелени состојки кои се ботанички добиени без тестирање на животни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница