Добивате 7 Поени!

One Thing Artemisia Capillaris Extract 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Истурете умерена количина на памучните туфери и нежно избришете ја целата кожа. 2. Натопете ги памучните туфери со екстрактот и оставете го да отстои на кожата 10 минути. 3. Префрлете го екстрактот во шише со распрскувач и прскајте во секое време од денот.
Artemisia Capillaris Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol

Опис

Формулиран со ботанички добиени, 100% EWG зелени состојки, овој вегански, нежен и хипоалергенски тонер е збогатен со екстракт од артемизија капиларис за да го смири црвенилото. Исто така изобилува со витамини А, Ц и Б3 за зајакнување на бариерата на кожата и подобрување на изгледот на пегите и темните дамки.
Придобивки:
• Хипоалергенски тонер збогатен со нежен екстракт од артемизија капиларис кој ја смирува кожата и го подобрува црвенилото на кожата предизвикано од надворешната средина.
• Помага за прочистување на кожата со ослободување на токсините и
подобрување на изгледот на пегите и темните дамки.
• Богат со витамин А, Ц и ниацин (Б3) и разни минерали за подобрување на бариерата на кожата, правејќи ја кожата светла и енергична.
• Вегански тонер формулиран со 100% EWG сертифицирани зелени состојки кои се ботанички добиени без тестирање на животни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница