10% попуст Добивате 36 Поени!

Numbuzin No.5 Goodbye Blemish Serum 50ml

1.990ден 1.791ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

По нанесување на тонерот, ставете соодветна количина на рацете и нанесете преку целото лице. Нежно тапкајте за подобра абсорбција.
Hippophae Rhamnoides Extract, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dipropylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Ascorbyl Glucoside, Ascorbic Acid, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycereth-26, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Carbomer, Allantoin, Tromethamine, Purified Water, Hydrolyzed Jojoba Esters, Disodium EDTA, Citral, Limonene

Опис

Серум кој што ефикасно помага во избледување на дамки, пеги и знаци на хиперпигментација. Ќе ви обезбеди нега за осветлување добиени од  Hippophae Rhamnoides. Збогатен е со 75% витамински екстракт, аксорбинска киселина и пантенол, овој серум се справува со видливите знаци на стареење, ја осветлува и ја враќа влажноста на кожата. Блага формула која што не предизвикува иритација и не остава мрсен слој на лицето. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница