10% попуст Добивате 36 Поени!

Numbuzin No.4 Full-Nutrient Firming Cream 60ml

1.990ден 1.791ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

6 на залиха

По тонирање на кожата и нанесување на серум, нанесете соодветна количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. Масирајте ја на кожата за поефикасна апсорпција. Користете ја наутро и навечер.
Panax Ginseng Root Extract, Glycerin, Caprylic/capric Triglyceride, Water, Betaine, Cyclohexasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Behenyl Alcohol, Niacinamide, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Hydrogenated Polydecene, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Polyglycerin-3, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Dioscorea Japonica Root Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Calendula Officinalis Flower Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Pentaerythrityl Distearate, Polyglyceryl-10 Laurate, Beta-glucan, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Methylpropanediol, Dimethiconol, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyquaternium-51, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydrolyzed Ginseng Root, Glycosyl Trehalose, Tromethamine, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Disodium EDTA, Sorbitan Isostearate, Cetearyl Alcohol, Lecithin, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Hydrolyzed Corn Starch, Panthenol, Cholesterol Sucrose, Ceramide NP, Cyanocobalamin, Folic Acid, Biosaccharide Gum-1, Hydroxydecyl Ubiquinone, Palmitoyl Pentapeptide-4, Retinol, 1,2-hexanediol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

Опис

 Овозможете и на вашата кожа врвно негувачко искуство со овој крем на Numbuzin No.4 за зацврстување со целосно хранливи состојки. Формулран е внимателно со моќен екстракт од 39% црвен женшен кој што ќе ја подмлади вашата кожа. Исто така содржи и идебенон, колаген и невен ретинол за да ја одржува вашата кожа еластична и полна. Специјално е дизајниран за чуствителна кожа, брзо се апсорбира и ги измазнува брчки оставајќи ја со изедначен тон вашата кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница