10% попуст Добивате 36 Поени!

Numbuzin No.3 Velvet Beauty Cream 60ml

1.990ден 1.791ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

Во вашата утринска рутина како последен чекор, нанесете соодветна количина по целото лице и рамномерно размачкајте.
Water, Propanediol, Glycerin, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Cyclohexasiloxane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol Glycereth-26, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Dicaprylyl Ether, Cetyl Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Polyisobutene, Pentaerythrityl Distearate, Trehalose, Pentylene Glycol Dioscorea Japonica Root Extract, Piper Methysticum Leaf/root/stem Extract, Centella Asiatica Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Saponaria Officinalis Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyal-uronate, Polyglyceryl-10 Laurate, Glyceryl Caprylate, Sodium Polyacrylate Starch, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glycosyl Trehalose, Tromethamine, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Disodium EDTA, Lecithin, Polyquaternium-51, Butylene Glycol Panthenol, Beta-glucan, Synthetic Fluorphlogopite, Folic Acid, Ceramide NP, Cholesterol, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Biosaccharide Gum-1, Isomalt, Magnesium Chloride, Palmitoyl Pentapeptide-4, Fragrance, Ethylhexylglycerin, 1,2-hexanediol, CI 77491, Citronellol, Geraniol

Опис

Навлажнувачка крема со кадифена текстура ќе ја спреми вашата кожа за вашата шминка да биде бескпрекорна и долготрајна во текот на целиот ден. По нанесување се притопува во кожата за да ги измазни проширените пори и нерамната тектура на кожата. Ќе ја подобри целовкупната состојба на кожата и ќе ја врати нејзината еластичност за осветлен и сјаен тен. Збогатен е со шеа путер, аденозин и Ceramid NP за да и помогне на кожата да ја задржи влажноста на кожата во текот на целиот ден. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница