10% попуст Добивате 33 Поени!

Numbuzin No.3 Porcelain Base-skip Tone Up Beige 50ml

1.840ден 1.656ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

5 на залиха

Во вашата утринска рутина како последен чекор, нанесете соодветна количина по целото лице и рамномерно размачкајте.
Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Caprylyl Methicone, Trimethylsiloxysilicate, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Niacinamide, Disiloxane, Butyloctyl Salicylate, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Artemisia Capillaris Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Mica, Aluminum Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Perfluorooctyl Triethoxysilane, Tocopherol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Iron Oxides(CI 77492), Iron Oxides(CI 77491), Iron Oxides(CI 77499)

Опис

Мултифункционален крем сè во едно кој што е крем со заштита SPF50+PA++++, фиксатор и прајмер. Содржи цинк оксид за да обезбеди заштита од УВ зраци. Формулиран е со 11 вида на состојки за смирување на иритираната кожа(centella asiatica, houttuynia coordata, tee tree oil и artemisia apillaris). Има беж бој боја која што покрива флеки и нерамна тектустура за резултати со природен изглед и сјај. Збогатен е со двојна фиксирачка пудра во прав за беспрекорен финиш кој што трае цел ден. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница