10% попуст Добивате 34 Поени!

Numbuzin No.1 Easy Peasy Cleansing Oil 200ml

1.890ден 1.701ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

1 на залиха

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода.
Zea Mays (Corn) Oil, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearyl Malate, Sorbitan Sesquioleate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cyperus Esculentus Root Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Purified Water, Tocopheryl Acetate, Fragrance

Опис

Маслен чистач за лице кој што ефикасно ќе ја отстрани и водоотпорната шминка, нечистотиите, спф кремата и ќе го стопи вишокот на себум. Содржи природно добиени масла како масло до семе од  Macadamia Ternifolia и масло од пченка за чистење на лицето без чуство на затегнатост. Лесно, но моќно масло за чистење кое без напор ќе ги отстрани сите нечистотии. Погоден е за типови на кожа, дури и за чуствителна кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница