12% попуст Добивате 32 Поени!

Numbuzin No.1 Clear Filter Sun Essence SPF50+ PA++++ 50ml

1.840ден 1.619ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Water (20.55%), Centella Asiatica Extract (15%), Houttuynia Cordata Extract (14.25%), Purified Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Polymethylsilsesquioxane, Niacinamide, Tromethamine, Polyglyceryl-3 Distearate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Methicone, Polysilicone-15, Melia Azadirachta Leaf Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Anastatica Hierochuntica Extract, Hyacinthus Orientalis (Hyacinth) Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Velvet Extract, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Polygonum Multiflorum Root Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Atractylodes Lancea Root Extract, Laminaria Japonica Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Carbomer, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Polyether-1, Madecassoside, Biosaccharide Gum-1, Glycerin, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate

Опис

Хемиски крем со широк спектар на SPF50+PA++++ за заштита на кожата од штетните УВ зраци. Формулиран е со екстракт од Houttuynia Cordata, екстракт од Centella Asiatica и корен од Glycyrrhiza Glabra за смирување на иритираната кожа. По нанесување создава хидратантна бариера за задржување на влажноста во кожата. Има лесна текстура која што брзо се впива во кожата, оставајќи освежувачки финиш благодарение на ниацинамидот во формулата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница