10% попуст Добивате 43 Поени!

Neogen Dermalogy Real Bakuchiol Firming Serum 30ml

2.390ден 2.151ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По тонирање, земете соодветна количина и нежно размачкајте на лицето за полесна апсорбција. Користете го наутро и навечер.
Water, Butylene Glycol, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycereth-26, Diglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Polyglycerin-3, Gardenia Florida Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Bakuchiol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Squalane, Sodium Hyaluronate, Dipropylene Glycol, Dextrin, Cyanocobalamin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Guaiazulene, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Lupine Protein, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lupinus Albus Seed Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Acetyl Hexapeptide-8

Опис

Формулиран со бакухиол, природна состојка против стареење која се наоѓа во растенијата и не предизвикува иритација кај кожа која е склона на иритации од ретинол. Овој серум за зголемување на колагенот има за цел да ја подобри еластичноста на кожата и е замена за ретинол.

Содржи семе од Psoralea Corylifolia каде се присутни најобилните и најмоќните антиоксиданси што се користи во древната ајурведска и хербална медицина.

Ја зацврстува опуштената кожа со 3 вида на патентирани состојки за еластичност на кожата. Формулата содржи патентирани состојки „Лупин пептид“, „Пептид за зајакнување на колаген“ и „Хидролизиран протеин на лупин“ кои ја подобруваат синтезата на колаген и ја зголемуваат еластичноста.

Мултивитаминскиот антиоксиданс + 5 растителни екстракти за смирување на кожата придонесуваат за помазна и блескава кожа. Витамин Ц, дериват на витамин Ц, мулти-витамински состојки на витамин Е ѝ даваат виталност на кожата и помагаат за нејзино смирување.

Содржи растителни екстракти за смирување: гвазулен, масло од лаванда, екстракт од лист од алое вера, масло од лисја од чајно дрво, екстракт од модар патлиџан, додека азуленот и лавандата придонесуваат за мазна, навлажнета и сјајна кожа.

Има освежувачка и хидратантна текстура што дава влажност уште при прво нанесување, лесно се размачкува, брзо се апсорбира и не остава чувство на лепливост.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница