10% попуст Добивате 30 Поени!

Neogen Dermalogy Day-Light Protection Airy Sunscreen SPF50/PA+++ 50 ml

1.690ден 1.521ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

Користете го како последен чекор во вашата утринска рутина и нанесете соодветна количина на целото лице. Нежно тапкајте за апсорпција. Реаплицирајте на неколку часа за да одржите оптимална UV заштита.
Water, Octocrylene, Homosalate, Isododecane, Dipropylene Glycol, Silica, Avobenzone, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl AcrylateCrosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot)Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) BarkOil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose)Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycerin, Rosa Damascena Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) FruitExtract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Phellinus Linteus Extract, Sodium Hyaluronate, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Beta-Glucan

Опис

СПФ крем со тенка текстура што брзо се апсорбира и не остава тешко мрсно чувство на кожата или бел траг. Обезбедува широка УВБ и УВА заштита која се постигнува преку хемиски филтри.

Содржи 20 видови растителни екстракти како алое, авокадо, акаи и хибискус кои ја навлажнуваат и смируваат кожата дури и под силно сонце. Состојките помагаат при контролирање на себумот и не ја оставаат кожата со запушени пори.

pH вредност од 7,3 ± 1,0. Формулиран без вештачки мириси и бои, конзерванси, производи од животинско потекло, алкохол, минерално масло и силикон.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница