10% попуст Добивате 18 Поени!

Neogen A-CLEAR Soothing Pink Eraser 15ML

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

3 на залиха

Потопете чисто памуче во двофазната формула и внимавајте да не ја протресете и измешате (осигурајте се дека ќе го допре дното од шишенцето) и ставете на засегнатите места.
Water, Alcohol Denat., Calamine, Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside, Camellia Sinensis Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Sapindus Trifoliatus Fruit Extract, Camellia Japonica seed Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Guaiazulene, Panthenol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Salicylic Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-10, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin

Опис

Кажете му збогум на исфрлањето на лицето со овој двофазен третман за чувствителна кожа со акни кој ефикасно ги отстранува флеките без сувост и иритација. Клучни смирувачки состојки кои се борат против акни вклучуваат каламин, масло од лисја од чајно дрво и четири вида на centella asiatica. Мозолчињата ќе се намалат а погодената регија побрзо ќе заздрави.

Совет: Не ја протресувајте формулата кога ја користите! Двата слоја треба да бидат одвоени за ефикасно да ги третираат и лекуваат акните со двете уникатни формули.

Формулата е без вештачки мириси и бои, конзерванси, производи од животинско потекло, минерално масло и силикон.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница