15% попуст Добивате 19 Поени!

Naturie Hatomugi Skin Conditioning Gel 180g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

34 на залиха

После миење и тонирање на кожата на лицето , нанесете соодветна количина на вашите раце и нанесете преку целото лице.
Glycerin, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Sodium Tocopheryl Phosphate, Coix Lacryma-Jobi (Job’S Tears) Seed Extract, Cholesteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Butylene Glycol, Peg-12 Dimethicone, Sodium Hydroxide, Carbomer, Phytosteryl/Isostearyl Dimer Dilinoleate, Octyldodecyl Myristate, Tocopherol, Methylparaben

Опис

Хидратантен гел за лице кој што може да се користи и како хидратантна крема, тонер и серум. Наменет е за сите типови на кожа пружајќи хидратација, смирување и
изедначување на тенот на кожата. Во својот состав содржи и Jobs Tears Extract- хатомуги кој е моќен антиоксиндант кој помага во смирување на воспаленијата и црвенилата, длабинско хидрирање на кожата и изедначување на тенот. Ова е растение е од семејтовото Gramineae, и е богато сопротеини, амино киселини и витамин Б. Исто такак содржи и дериват од витамин Ц- Ascorbyl Tetraisopalmitate, кој што помага во борбата со хиперпигментација, флеки и изедначување на тонот на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница