10% попуст Добивате 17 Поени!

MIZON SNAIL SILKY DEEP CLEANSING FOAM 150G

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Water, Glycerin, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Myristic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Jojoba Esters, Beeswax, PEG-32, Sodium Bicarbonate, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Fragrance, Hydrolyzed Collagen, Yellow 6(CI 15985), Butylphenyl Methylpropional, Yellow 5(CI 19140), Benzyl Salicylate, Blue1(CI 42090), Snail Secretion Filtrate, Limonene, Benzyl Benzoate, Sodium Hyaluronate

Опис

Пена за длабоко чистење на лицето Mizon Snail Silky е формулирана со активен бикарбонат кој продира длабоко во порите и обезбедува ефективно длабинско чистење.

Збогатен е со муцин од полжав, богати протеини и гликолна киселина кои помагаат за обновување на кожата, намалувајќи ја појавата на лузни, флеки и фини линии. Неговото регенеративно и антибактериско дејство го стимулира обновувањето на епидермисот, го намалува воспалението, ги елиминира лузните и трагите од акни и ја подобрува еластичноста на кожата. Благодарение на ова, ги навлажнува ткивата и создава силен ефект на регенерација.

Пената за длабоко чистење Mizon Snail Silky ги отстранува нечистотиите, трагите од шминка и маснотии од кожата, без да ја суши, оставајќи ја мека и без иритација.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница