10% попуст Добивате 13 Поени!

MIZON SNAIL REPAIRING FOAM CLEANSER 60ML

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

47 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Water, Myristic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, PEG-32, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Palmitic Acid, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Stearate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, PEG-100 Stearate, Polyquaternium-39, Fragrance, Polyquaternium-7, Sodium Chloride, Snail Secretion Filtrate(1,500ppm), Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Hydrolyzed Extensin, Propolis Extract, Ethyl Hexanediol, Sambucus Nigra Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Tocopherol, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract

Опис

Кремаст чистач за лице со нежна формула за подмладување на кожата.

Клучни придобивки

 • Формулиран со муцин од полжав кој ја дава вашата кожа да се чувствува свежо и мека без преголемо соголување
 • Темелно го исплакнува вишокот маснотии, шминка и крема за сончање без да ја наруши заштитната бариера на кожата
 • Доволно нежни за употреба дневно или два пати на ден

Клучни грижи

 • Сува кожа
 • Нерамномерен тон на кожа
 • Мрсна кожа
 • Чувствителна кожа HRIPT Клинички резултати : Не иритирачки
 • Нерамномерен тон на кожа

Како се користи


X
0
  Корпа
  Кошничката е празнаПродавница