10% попуст Добивате 27 Поени!

MIZON SNAIL REPAIR PERFECT CREAM 50ML

1.490ден 1.341ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

41 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Snail Secretion Filtrate (39,000ppm), Propanediol, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Niacinamide, Polyglyceryl-3 Distearate, Butylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Stearate, Palmitic Acid, Polyisobutene, Dioscorea Japonica Root Extract, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Sucrose, Disodium EDTA, Beta-Glucan, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Hydrolyzed Corn Starch, Sodium Chondroitin Sulfate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Portulaca Oleracea Extract

Опис

Хидратантна крема која ја обновува, хидрира и ја враќа рамнотежата на чувствителната, комбинирана и мрсна кожа без да се чувствува мрсна или леплива.

Клучни придобивки

 • Не се лепи, ја балансира влагата
 • Ги намалува фините линии и брчките
 • Ја подобрува текстурата на кожата
 • Помага во надополнување и задржување на есенцијалната хидратација

Клучни грижи

 • Сувост
 • Досада
 • Брчки и опуштена кожа
 • Нерамномерен тон на кожа

Како се користи


X
0
  Корпа
  Кошничката е празнаПродавница