10% попуст Добивате 27 Поени!

MIZON SNAIL REPAIR INTENSIVE ESSENCE 100ML

1.490ден 1.341ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

13 на залиха

Чекор 1: Нанесете 2-3 капки на лицето и вратот, избегнувајќи го пределот околу очите. Чекор 2: тапкајте ја областа каде што е нанесена есенцијата додека целосно не се апсорбира.
Water, Methylpropanediol, Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Glycereth26, Carbomer, Tromethamine, Trehalose, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, 1,2-Hexanediol, Pullulan, Propanediol, Disodium EDTA, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol

Опис

Лесна есенција која обезбедува долготрајна хидратација, помага да се подобри еластичноста на кожата и ја смирува чувствителната кожа. За разлика од другите есенции кои се водени, оваа има мазна текстура на гел што лади при нанесување, брзо се апсорбира и ја остава вашата кожа подготвена за следниот чекор. во вашата рутина за нега на кожата.

Клучни придобивки:

– Интензивна хидратација

– Ја подобрува и ја враќа еластичноста на кожата

– Ја смирува кожата по појава на црвенило

– Помага за подобрување на оштетената кожа и враќање на виталноста

Ги решава клучните проблеми: фини линии и брчки, сувост, дехидрација, губење на цврстина, нерамномерен тон

Клучни состојки:

– Филтрат за секреција на полжав: Третман, против иритација, измазнување и регенерација

– Аденозин: Видливо подобрување на брчките

– Хијалуронска киселина: Продира во површината на кожата за долготрајна, видлива хидратација

– Екстракт од Centella Asiatica: ја намалува иритацијата, смирува и смирува.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница