10% попуст Добивате 27 Поени!

MIZON SNAIL REPAIR INTENSIVE AMPOULE 30ML

1.490ден 1.341ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

35 на залиха

По чистењето и тонирањето нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за кожата полесно да го впие серумот.
Snail Secretion Filtrate, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerin, Alcohol, Panthenol, Glycereth-26, Punica Granatum Extract, Theobroma Cacao (cocoa) Extract, Carbomer, Triethanolamine, Trehalose, Copper Tripeptide-1, Human Ogliopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Cornus Officinalis Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Caprylyl Glyocol, Ethylhexylglycerin, Tropolone, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Coptis Japonica Extract, Disodium Edta. Caffeoyl Tripeptide-1, Oligopeptide-1, sh-Octapeptide-4, sh-Decapeptide-7, Nicotinoyl Tripeptide-1, Pentapeptide-37, sh-Oligopeptide-9, Caffeoyl sh-Decapeptide-9

Опис

Ампула формулирана со 80% муцин од полжав и извонреден ефект на регенерација на кожата. Обезбедува зацврстување, хидратација, кревање и затегнување на нежната кожа.

Интензивната ампула Mizon Snail Repair е ултимативно решение за нега на вашата кожа.
Овој концентриран мултифункционален серум како негова главна состојка содржи 80% филтриран екстракт од слуз од полжав кој обезбедува одличен ефект на регенерација благодарение на EGF (епидермален фактор на раст), моќен клеточен активатор кој природно се јавува во човечката кожа и почнува да се намалува со возраста после 25та година.

Ги поправа оштетувањата и го подобрува здравјето на кожата.

Со нанесување на овој производ на кожата, можете да го запрете и забавите процесот на стареење и повторно да го зголемите производството на еластин и колаген.

Способен е да ја зајакне кожата и да го изедначи тонот на кожата делувајќи на црвенило и дамки, а неговите одлични регенеративни својства се способни да ги подобрат различните кожни проблеми, како што се акните, а со континуирана употреба ефикасно ги намалува трагите и лузните и хиперпигментацијата.

Неговата формула е збогатена со пептиди и 5 различни видови на витамини кои даваат моќни својства против стареење и против брчки.

Покрај тоа, извонредните лековити и антиинфламаторни својства на слуз од полжав можат да ја балансираат проблематичната кожа, да ги поправат оштетувањата и да го подобрат здравјето на кожата.

Овој производ е погоден за чувствителна кожа и не содржи парабени, вештачки бои или мириси.

Една капка е доволна – само една капка содржи концентрација на премиум состојки како што се природни хранливи материи и витамини како хијалуронска киселина, пептиди, витамин Б5 и уште многу неверојатни состојки.

Премиум ампула – формулата содржи 0% вештачки мириси, бои или парабени, што ја прави безбедна за сите типови кожа. Ја подобрува виталноста и самоотпорноста на вашата кожа, додека ја задржува влажноста и ја затегнува кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница