35% попуст Добивате 13 Поени!

MIZON SNAIL RECOVERY GEL CREAM 45ML

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

68 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Snail Secretion Filtrate(8,000ppm), Cyclohexasiloxane, Hydroxyacetophenone, Glycosyl Trehalose, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Polysorbate 20, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Niacinamide, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Allantoin, Panthenol, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Betula Alba Juice, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, BHT, Nelumbo Nucifera Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Caffeine, Helichrysum Italicum Extract, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Tripeptide-1, Tripeptide-2, Tripeptide-3, Acetyl Octapeptide-3

Опис

Ултра лесен гел крем кој се апсорбира веднаш за да ја хидрира, обнови и балансира вашата кожа. Обезбедува влажност што ја одржува кожата мека во текот на целиот ден.

Клучни придобивки
Нелеплива, лесна и чиста текстура видливо ја смирува иритираната кожа.
Се препорачува за кожа склона кон акни, бидејќи ја навлажнува без да ги запуши порите.
Ја подобрува текстурата на кожата.
Ги измазнува фините линии и брчките.


Клучни грижи

  • Сувост
  • Фини линии и брчки
  • Губење на цврстина и еластичност
  • Нерамномерен тон на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница