10% попуст Добивате 29 Поени!

MIZON SNAIL MINIATURE SET 4PCS

1.590ден 1.431ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

10 на залиха

Опис

Специјалниот мини сет вклучува некои од најпродаваните производи на линијата Snail Repair на Мизон.

MIZON SNAIL REPAIRING FOAM CLEANSER 30 ml
Кремаст чистач за лице со нежна формула за подмладување на кожата.

Клучни придобивки
Формулиран со муцин од полжав кој ја дава вашата кожа да се чувствува свежо и мека без преголемо соголување
Темелно го исплакнува вишокот маснотии, шминка и крема за сончање без да ја наруши заштитната бариера на кожата
Доволно нежни за употреба дневно или два пати на ден
Клучни грижи
Сува кожа
Нерамномерен тон на кожа
Мрсна кожа
Чувствителна кожа HRIPT Клинички резултати : Не иритирачки
Нерамномерен тон на кожа

MIZON SNAIL REPAIR INTENSIVE TONER 50 ml 
Тонер кој и дава целосна виталност на вашата кожа одржувајќи ја рамнотежата помеѓу мрсноста и влажноста на кожата на телото. Бидејќи не содржи парабени или вештачки мириси кои предизвикуваат иритација, може да се користи и на чувствителна кожа без никакви проблеми. Тонерот за зајакнување, кој содржи 30% слуз од полжав, формира влажна фолија на вашата груба кожа и ја одржува рамнотежата помеѓу мрсноста и влажноста на кожата.
Како се користи

Snail Repair Intensive Essence 50 ml 

Лесна есенција која обезбедува долготрајна хидратација, помага да се подобри еластичноста на кожата и ја смирува чувствителната кожа. За разлика од другите есенции кои се водени, оваа има мазна текстура на гел што лади при нанесување, брзо се апсорбира и ја остава вашата кожа подготвена за следниот чекор. во вашата рутина за нега на кожата.

Клучни придобивки:

– Интензивна хидратација

– Ја подобрува и ја враќа еластичноста на кожата

– Ја смирува кожата по појава на црвенило

– Помага за подобрување на оштетената кожа и враќање на виталноста

Ги решава клучните проблеми: фини линии и брчки, сувост, дехидрација, губење на цврстина, нерамномерен тон

Клучни состојки:

– Филтрат за секреција на полжав: Третман, против иритација, измазнување и регенерација

– Аденозин: Видливо подобрување на брчките

– Хијалуронска киселина: Продира во површината на кожата за долготрајна, видлива хидратација

– Екстракт од Centella Asiatica: ја намалува иритацијата, смирува и смирува.
MIZON BLACK SNAIL ALL IN ONE CREAM 75ML 15 g 
Mizon Black Snail All In One Cream 75ml кој содржи 90% Snail Mucin ја храни и ја подобрува текстурата на кожата со луксузна формула. Содржи 27 различни растителни екстракти кои ги лекуваат оштетувањата на кожата, ги затегнуваат порите и ги избледуваат фините линии. .

Black Snail All In One Cream е мек хидратантен крем за сите типови кожа. Меката и нежна формула не содржи дополнителен мирис.

Mizon Black Snail All In One Cream 75ml
Содржи 90% муцин од полжав и 27 растителни екстракти.
Содржи аденозин, пептиди и витамини за осветлување и заштита на кожата
Спречува раните знаци на стареење.
Ја храни и навлажнува кожата.
Погоден за сите типови на кожа, особено за кожа склона кон сувост.
Snail Mucin  ја обновува и зајакнува кожата и го изедначува тонот на кожата. Ниацинамид и витамини ќе ја осветлуваат кожата, а аденозин и пептиди ја зајакнуваат бариерата на кожата. Исто така, содржи состојки за омекнување, како што се шеа путер и маслиново масло.

Формулата на кремот е средно богата, па затоа е погодна за сува и нормална кожа. м и митесери, а во исто време да ја негуваат.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница