10% попуст Добивате 36 Поени!

MIZON S-VENOM WRINKLE TOX CREAM 50ML

1.990ден 1.791ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

47 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Cyclohexasiloxane, Sorbitan Olivate, PEG-100 Stearate, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Fragrance, Disodium EDTA, Sodium Ascorbyl Phosphate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Sodium Hyaluronate, Beta Glucan, Phenoxyethanol, Tocopherol, Copper Tripeptide-1, TBHQ, Palmitoyl Tripeptide-5

Опис

Ви го претставуваме најмоќниот крем против брчки на пазарот, MIZON S-Venom Wrinkle Tox Cream. Овој крем е одлична алтернатива на ботоксот и е наменет за сите оние кои сакаат без боцкање да постигнат видливи резултати во намалување на брчките. За разлика од ботоксот кој ги парализира мускулите, овој крем ги опушта мускулите со што не се губи експресивноста на лицето. Содржи 4% SYN®-AKE, патентиран пептид кој има способност да ги опушта мускулите на лицето и видливо да ги измазни длабоките брчки и фините линии што е посебно видливо кај брчките помеѓу веѓите и околу очите.? SYN®-AKE e синтетизиран трипептид кој има слично дејство како Waglerin 1, пептид кој го содржи отровот на змијата Tropidolaemus wagleri. Пептидот SSYN®-AKE делува така што ја намалува контракцијата на мускулните клетки, ги измазнува мимичките брчки за краток период. Се користи за измазнување на постоечките брчки, или за превенција на појава на брчки.БЕНЕФИТ:Мускулна релаксација – SYN®-AKE делува како мускулен релаксант, спречувајќи прекумерни движења на мускулите на лицето и формирање на мимични брчки.Зајакнување на колагенот: SYN®-AKE исто така го стимулира создавањето на колаген, придонесувајќи за подобрување на еластичноста и цврстината на кожата.Брзи резултати – Корисниците често забележуваат видливи подобрувања за релативно краток период, што го прави SYN®-AKE атрактивна опција за оние кои бараат решенија против стареење со брзо дејство.? Кремот исто така е богат со навлажнувачки и хидратантни состојки како шиа путер, хијалуронска киселина, бета-глукан и др. за комплетна нега на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница