10% попуст Добивате 27 Поени!

MIZON PEPTIDE AMPOULE CREAM 50ml

1.490ден 1.341ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

43 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Stearic Acid, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Glycerin, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Copper Tripeptide-1, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Dimethicone, Trehalose, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Caprylyl Glycol/Ethylhexylglycerin/Tropolone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Triethanolamine, Coptis Japonica Extract, Adenosine, Propylene Glycol, Hydrolyzed Extensin, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Beta-Glucan, Biosaccharide Gum-1, Orris (Iris Florentina) Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Disodium EDTA

Опис

Пептидната крема MIZON содржи високо концентриран пептид за зајакнување на еластичноста за помладешка кожа.
Високо концентрираниот пептид ја зголемува густината на кожата и го подобрува досадниот тон на кожата додека се грижи за брчките.
Подобрете ја цврстината и еластичноста на кожата, давајќи ефект на лифтинг, притоа видливо намалувајќи ја појавата на брчки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница