10% попуст Добивате 33 Поени!

MIZON PEPTIDE 500 30ML

1.840ден 1.656ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

27 на залиха

Нанесете соодветна количина од серумот по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција
Water, methylpropanediol, butylene glycol, 1,2-hexanediol, polyglyceryl-10 oleate, ethylhexylglycerin, sodium hyaluronate, copper tripeptide-1 (500ppm), adenosine, disodium edta, biosaccharide gum-1, beta-glucan, glycine, tocopherol, serine, glutamic acid, houttuynia cordata extract, centella asiatica extract, hydrolyzed hyaluronic acid, hydrolyzed sodium hyaluronate, hyaluronic acid, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, potassium hyaluronate, aspartic acid, leucine, pentylene glycol, alanine, lysine, arginine, tyrosine, phenylalanine, threonine, proline, valine, isoleucine, sodium hyaluronate crosspolymer, histidine, methionine, cysteine, sodium acetylated hyaluronate, phosphatidylcholine, acetyl hexapeptide-8 (.01 ppm), sh-oligopeptide-1 (0.01 ppm), oligopeptide-29 (0.005ppm), oligopeptide-32 (0.005pp), palmitoyl pentapeptide-4 (0.001 ppm), sh-polypeptide-1 (0.034ppb), sh-oligopeptide-2 (0.033ppb), sh-polypeptide-22 (0.033ppb), phenoxyethanol.

Опис

Мизон пептид 500 ампула ги избледува фините линии и ја зацврстува кожата. Овој серум против стареење содржи 45% пептиди кои функционираат како градбени блокови за колаген и еластин. Пептидите помагаат да се зголеми еластичноста на кожата и да се заштити кожата од оштетување на слободните радикали.
Исто така, содржи хијалуронска киселина која и дава на кожата долготрајна хидратација.
Нежниот, брзо апсорбирачки серум со водена текстура е погоден за сите типови на кожа и може да се користи заедно со други серуми.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница