10% попуст Добивате 2 Поени!

MIZON JOYFUL TIME MASK JEJU 23G

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

79 на залиха

1. По чистење на лицето нанесете тонер за да ја направите кожата помека. 2. Отворето го пакувањето и ставете ја маската нежно на лицето. 3. По 10-20 минути остранете ја маската од лицето и тапкајте нежно да се впие целосно преостанатата есенција.
Water, Butylene Glycol, Gycerin, 1,2-Hexanedio), Polyglycey – 10 Laurate, Carbomer ArAni,Alatoin, Ethyhexylgycerin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Glycenl Acate/Aseic,Acracopolymer, FVM/NA Copolymer, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Brassica Campest Eraceas carica, Chaenomeles Sinensis Fruit Extact, Cirus Unshiu Fruit Extract, Opuntia Ficus-Indica Flower Exuact, Ficus Carica (fig) Frutt Extract (1ppm), Aloe Ferox Leaf Extract, Tocopherol

Опис

Лист маска создадена за да обезбеди длабока хидратација и коктел од есенцијални хранливи материи за кожата. 

Формилирана со глицерин, за да обезбеди длабока хидратација. Состојките како што се алантоин и природни екстракти, како што се оние од Алое или Тараксакум Официнале, имаат потенцијал да ги смират иритациите и да ја заштитат кожата од надворешни стресови.

Благодарение на овошните и растителните екстракти како што се Chaenomeles Sinensis, Citrus Unshiu, Ficus Carica и Opuntia Ficus-Indica, маската може да обезбеди хранливи материи и антиоксиданси за да помогне во ревитализација и заштита на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница