10% попуст Добивате 2 Поени!

MIZON JOYFUL TIME ESSENCE MASK SNAIL 23G

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

82 на залиха

1. По чистење на лицето нанесете тонер за да ја направите кожата помека. 2. Отворето го пакувањето и ставете ја маската нежно на лицето. 3. По 10-20 минути остранете ја маската од лицето и тапкајте нежно да се впие целосно преостанатата есенција.
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Betaine, Alcohol, 1,2-Hexanediol, PEG-40 Hydrogened Castor Oil, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Sodium Citrate, Snail Secretion Filtrate(750ppm), Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Disodium EDTA, Allantoin, Hydrolyzed Collagen, Sodium Hyaluronate, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Pullulan, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Phenoxyethanol, Fragrance.

Опис

За затегнување и негување на кожата

Хидратантната формула во Joyful Time маските ќе ја хидрираат и пријатно ја подобруваат состојбата на вашата кожа. Маската содржи 750 ppm филтрат од слуз од полжав. Хранлива маска со суштина од слуз од полжав за подобрување на состојбата на кожата. Исто така, суштината на слузот од полжав ја подобрува влажната бариера и еластичноста на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница