10% попуст Добивате 2 Поени!

MIZON JOYFUL TIME ESSENCE MASK ALOE 23G

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

94 на залиха

1. По чистење на лицето нанесете тонер за да ја направите кожата помека. 2. Отворето го пакувањето и ставете ја маската нежно на лицето. 3. По 10-20 минути остранете ја маската од лицето и тапкајте нежно да се впие целосно преостанатата есенција.
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Betaine, Alcohol, 1,2-Hexanediol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Salvia Hispanica Seed Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Sodium Citrate, Propanediol, Ethylhexylglycine Acid, Disodium EDTA, Allantoin, Hydrolyzed Collagen, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Butylene Glycol, Pullulan, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Fragrance.

Опис

Смирувачка лист маска која што благодарение на екстракт од алое ќе ја обнови целовкпуната состојба на кожата. Исто така содржи и хидрилизиран колаген за активно да ги апсорбира молекулите на водата и да ги задржи во епидермисот. Одлична е за да ја смири кожата од козметички процедури, изгореници од сонце и одлична е за чуствителна кожа која што се иритира од надворешни реагенси. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница