10% попуст Добивате 21 Поени!

MIZON INOUT WATERY SHEER SUNSCREEN SPF50 PA++++ 50ML

1.190ден 1.071ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

58 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Dibutyl Adipate,Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate,Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-caprylate/caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol,Laminaria Japonica Extract, Sargassum Fulvellum Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Hizikia Fusiforme Extract, SodiumHyaluronate, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Xanthan Gum, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Betaine, Panthenol, Fructan, Tremella Fuciformis Polysaccharide

Опис

Лесен хидратантен крем за сончање со SPF 50 PA++++ обезбедува заштита од сонце за секој тип на кожа.

Клучни придобивки

 • Навлажнувачка апликација со освежителна формула без лепливост или бел гипс
 • Моќен лосион за сончање со моментален навлажнувачки ефект
 • Навлажнувачки крем за сончање, совршена основа за шминка
 • Чист производ за убавина

Клучни грижи

 • Сувост
 • Фини линии и брчки
 • Нерамномерен тон на кожа

Како се користи


X
0
  Корпа
  Кошничката е празнаПродавница