10% попуст Добивате 19 Поени!

MIZON GOOD BYE BLEMISH LOW pH CLEANSER 100ML

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

47 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Dipropylene Glycol, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, Coco-Betaine, Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Arginine, Hydrogenated Coconut Acid, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Isethionate, Salicylic Acid, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Artemisia Vulgaris Oil, Allantoin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Glucose, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Glycine, Glutamic acid, Serine, Alanine, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Hexapeptide-61 Dimer, Oligopeptide-191, Lupeol

Опис

Mizon Goodbye Blemish Low pH Cleanser е производ наменет за чистење на кожата на лицето, идеален за секојдневна употреба, проблематична кожа и кожа склона кон акни, мозолчиња, зголемени пори. Овој производ има pH вредност блиска до pH вредноста на кожа, што го прави нежен за кожата, но доволно моќен да ја исчисти кожата од вишокот на себум и нечистотии.

Составот на овој производ вклучува природни состојки како што се растителни екстракти и хијалуронска киселина, кои ја хидрираат и навлажнуваат кожата, додека салицилната киселина помага да се отстранат нечистотиите и вишокот маснотии од кожата.

Формулата содржи и Acnotide™ (пептиди) за смирување на проблематичната кожа и антибактериска нега, додека екстрактот од чајно дрво и лупеол ефикасно се борат против акните.

Овој производ е дерматолошки тестиран и не предизвикува иритација или несакани ефекти.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница