Добивате 33 Поени!

MIXSOON Soondy Centella Asiatica Essence 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

11 на залиха

По чистење и тонирање нанесете соодветна количина од есенцијата на кожата. Нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Centella Asiatica Extract 100%

Опис

Есенција за лице на Mixsoon која што е формулирана со 100% состојки Centella Asiatica, која нуди моментален смирувачки ефект на иритираната и чуствителната кожа. Водеста текстура која што веднаш се апсорбира во кожата и остава освежителен финиш на кожата. Оваа есенција се карактеризира со силни антиоксидативни и антиинфламаторни својства, ефикасно ги намалува црвенилото и воспалението на кожата. Mixsoon есенцијата има докажани ефекти дека за 27% ја намалуваат иритацијата на кожата, со што ја прави совршена за сите оние кои имаат кожа склона кон акни, уморна кожа со нерамномерен тон на кожата која што тешко се обновува. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница