Добивате 36 Поени!

MIXSOON Bean Essence 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

54 на залиха

Нанесете соодветна количина од есенцијата преку целото лице. Тапкајте ја на кожата со прстите за побрза и поефикасна апсорпција.
Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Ferment Extract, Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate

Опис

Mixsoon есенција која што е најпродаван и ѕвезден производ на Mixsoon ќе ја трансформира вашата кожа. Оваа иновативна есенција е иработена од моќна мешавина на екстракт од ферментирана соја, екстракт од сок од калинка и круша кои по обезбедуаат длабока хидратација, потхранување и осветлување на вашата кожа. 

Екстрактот од ферментирана соја е познат по неговите придобивки во борбата против стареење и неговата способност да ја подобри текстурата на вашата кожа. Екстрактот од калинка е богат со антиоксиданси кои што помагаат да се заштити вашата кожа од стресни фактори на околината, додека екстрактот од сок од круша е природен извор на витамин Ц кој што го осветлува и изедначува тонот на кожата. 

Покрај овие придобивки ессенцијата исто така ја подобрува текстурата на кожата, ја намалува видливоста на порите со нежна ексфолијација на мртвите клетки од кожата. После користење на есенцијата се забележува инстант засилување на хидратацијата и потхраната на кожата, оставајќи ја вашата кожа сјајн, мазна и подмладена. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница