Добивате 36 Поени!

MIXSOON Bean cream 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

17 на залиха

По тонирање на кожата и нанесување на серум, нанесете соодветна количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. Масирајте ја на кожата за поефикасна апсорпција. Користете ја наутро и навечер.
Water/Aqua/Eau, Glycerin, Caprylic/capric Triglyceride, Hydrogenated Polyisobutene, Polyglyceryl-3 Distearate, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-glycerides, Meadow Foam Sea Oil, Butylene Glycol, Diisostearyl Malate, Vinyl Dimethicone, Lactobacillus/Bean Ferment Extract, Lactobacillus/Pomegranate Ferment Extract, Yeast/Barley Ferment Extract, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Extract, Panthenol Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogeneated Lecithin, Melia Azadirachta Branch/Leaf Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Bergamot Oil, Lavendar Oil, Chamomile Flower oil, Stearic Acid, Palmitic Acid, Oleic Acid, Stearyl Alcohol, Hydroxyethyl Acrylate, Hydroxyacetophenone, Sorbitan Isostearate, Carbomer, Tromethamine, Propanediol, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Polyacrylate

Опис

Кремата на Mixsoon е интензивно хидратантен крем кој што е формулиран со високо концентриран екстракт од соја, кој што е популарна состојка во производите за нега на кожата поради бројни придобивки за неа. Богат е со антиоксиданси, кои што помагаат да се заштити кожата од слободните радикали кои што може да предизвикаат оштетување и предвремено стареење на кожата. Екстрактот од соја содржи изофлавони кои што можат да помогнат во подобрување на еластичноста и цврстината на кожата. Покрај неговите антиоксидативни и анти-ејџ својства, препознатливите состојки се познати и по неговата способност да го осветлат и изедначат тонот на кожата, помага во намалување на појавата на темни дамки и хиперпигментација, давајќи и на кожата сјаен и младешки лик. Кремот е совршњн да се вклучи во вашата рутина за нега на кожа доколку сакате да го подобрите целовкупното здравје и изглед на вашата кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница