15% попуст Добивате 87 Поени!

Missha Time Revolution Best Seller Special Set 4pcs

5.090ден 4.327ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Missha The First Essence RX: После миење на лицето, нанесете од есенцијата на раце или на козметичко памукче и тапкајте на кожата. Missha Time Revolution Night Repair Probio Ampoule Serum: По чистење и тонирање на лицето, нанесете од овој серум навечер по или наместо вашата есенција пред да нанесете хидратантна крема. Половина пипета количество од серумот ставете на вашите дланки и разнесете го по лицето и нежно тапкајте за побрза и поефикасна апсорпција.
Missha The First Essence RX: Yeast Ferment Extract, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Bifida Ferment Lysate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Pearl Powder, Water, Diethoxyethyl Succinate, Propanediol, Sodium PCA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Polyquaternium-51, Butylene Glycol, Vinegar, Glycerin, Ceramide NP, Cholesterol, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum Missha Time Revolution Night Repair Probio Ampoule Serum: Water, Bifida Ferment Lysate, Glycereth-26, Sorbus Commixta Extract, Juniperus Chinensis Xylem Extract, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Leuconostoc Ferment Filtrate, Betaine, Grifola Frondosa (Maitake)/Ophioglossum Vulgatum Extract Ferment Filtrate, Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Anthemis Nobilis Flower Extract, Hydrolyzed Rice Extract, Sea Water, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oleosomes, Hydrolyzed Extensin, Adenosine, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Aronia Arbutifolia Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Lactobacillus Ferment, Lactococcus Ferment Lysate, Manilkara Multinervis Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Cassia Alata Leaf Extract, Laminaria Digitata Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Saccharomyces/Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Yeast Ferment Extract, Pogostemon Cablin Oil, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Beta- Sitosterol, Panthenol, Hydrolyzed Soy Protein, Ubiquinone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Retinol, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Biotin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Sodium Ascorbyl Phosphate, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Tripeptide-10 Citrulline, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Acacia Arabica Stem Bark Extract, Cholesterol, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Arachidonate, Cyclopentasiloxane, Ethyl Hexanediol, Dimethicone, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Polysorbate 20, Carbomer, Glyceryl Caprylate, Triethanolamine, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octyldodecanol, Xanthan Gum, Dipropylene Glycol, Cyclomethicone, Hydrogenated Lecithin, Disodium EDTA, Dextrin, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Glyceryl Polyacrylate, Dimethiconol, Propylene Glycol, Ceteth-24, Choleth-24, Hydroxypropyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Cetyl Phosphate, Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin, PEG-5 Rapeseed Sterol, BHT, Ceteth- 3, Ceteth-5, Silica, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol

Опис

Сет од 4 производи на Миша, кој ги содржи два производи против стареење од серијатa
на производи TIME REVOLUTION.
Сетот содржи:
Missha The First Essence RX 150ml + 30ml
Missha Time Revolution Night Repair Probio Ampoule Serum 50ml + 10ml

Missha The First Essence RX:
Missha Time Revolution The First Treatment Essence Rx е 4-та генерација на подобрената
верзија на култната есенција омилена меѓу љубителите на нега на кожа. Оваа ново
преформулирана есенција содржи 95% екстракт од ферментиран производ од цика, кој го
подобрува тонот на вашата кожа, ја подобрува текстурата и го минимизира црвенилото за
почист и посветол тон на кожата. Pro ferment αTM го комбинира процесот на двојната
ферментација на производите(топла и ладна), што помага производот да навлезе што
подлабоко во кожата на лицето.
Missha Time Revolution Night Repair Probio Ampoule Serum:
Моќна ноќна ампула која во својот состав има 10 пробиотици со различни функции,
вклучувајќи и 50% повеќе бифида ферментиран лизат (ферментиран квасец) кои заедно
во комбинација значително ја подобруваат природната сила на вашата кожа. Во составот
има присуство на 5 супер хранливи состојки (виолетови моркови, слива, зелка, модар
домат, цвекло и боровинки) кои помагаат во обновување, заштитување на кожата и
враќање на нејзината енергија. Ја хидрира кожата, ефективно ги намалува брчките и
фините линии, ја подобрува еластичноста на кожата и изедначува текстурата на кожата.
Наменета е за користење на секој тип на кожа. Често споредуван со Estee Lauder
Advanced Night Repair, но како доста поефтина варијанта, овој серум е култен и еден од
најобожуваните заради неговата способност да ја обнови и хидрира кожата, давајќи и
сјаен изглед и изедначен тон на кожата, со негово редовно користење. Составот на овој
серум е можеби моќен но е доволно нежен и за сите оние со сензитивна кожа и
проблематична кожа склона на акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница