15% попуст Добивате 20 Поени!

Missha Perfect Covering BB Cream No.21 Light Beige 50ml

1.190ден 1.012ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

161 на залиха

– ултралесна и мултифункционална бб крема, која нуди шминка со висока покривност но истовремено проследено со темелна хидратација на кожата, нејзина измазнета текстура и намалување на појавувањето на фини линии и брчки на кожата. – Оваа ББ крема ја одржува вашата кожа постојано хидрирана и мека со моќта на церамидите, хијалуронската киселина и Gatuline RC во својот состав кои помагаат во намалување на појавата на фините и брчките на кожата и ја зголемуваат еластичноста на кожата. - содржи и хранливи ботанички есенции, масла од растенија како емолиенти и нутритивно богати морски екстракти за хидратација и навлажнување на кожата. - содржи и екстракти од рузмарин и камилица кои го подобруваат здравјето на кожата. - висок степен на заштита од УВА и УВБ зраците SPF 42 PA+++
Нанесете соодветна количина од ББ кремата во правец на текстурата на кожата.
Water (Aqua), Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-10 Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Mineral Oil, Glycerin, Polyethylene, Talc, Phenyl Trimethicone, Beeswax (Cera Alba), Iron Oxides (CI 77492), Sodium Chloride, Iron Oxides (CI 77491 ), Iron Oxides (CI 77499), Methylparaben, Dimethicone, Propylparaben, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Hydrolyzed Collagen, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Disodium EDTA, Adenosine, Caviar Extract, Algae Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Fagus Sylvatica Bud Extract, Ceramide 3, Fragrance (Parfum), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha- Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol.

Опис

MISSHA M PERFECT COVER BB CREAM SPF 42 PA+++ е ултралесна и
мултифункционална бб крема, која нуди шминка со висока покривност но истовремено проследено со темелна хидратација на кожата, нејзина измазнета текстура и намалување на појавувањето на фини линии и брчки на кожата.

MISSHA M PERFECT COVER BB CREAM SPF 42 PA+++ дава неверојатна покривност, нежно, но многу ефикасно ги покрива недостатоците на кожата, го балансира тенот на кожата и и дава на кожата свеж и младешки изглед. Оваа ББ крема ја одржува вашата кожа постојано хидрирана и мека со моќта на церамидите, хијалуронската киселина и Gatuline RC во својот состав кои
помагаат во намалување на појавата на фините и брчките на кожата и ја зголемуваат еластичноста на кожата. Во својот состав содржи и хранливи ботанички есенции, масла од растенија како емолиенти и нутритивно богати морски екстракти за хидратација и навлажнување на кожата. Исто така содржи и екстракти од рузмарин и камилица кои го подобруваат здравјето на кожата.
MISSHA M PERFECT COVER BB CREAM SPF 42 PA+++ обезбедува висока покривност на темните места и кругови на кожата и и дава на кожата чист и сјаен изглед. Исто така совршено ги покрива и акните и мозолчињата, како и останатите недостатоци на кожата.
Оваа ББ крема е наменета за сите оние кои имаат тешкотија во покривање на акните и недостатоците на кожата со постоечките ББ креми. Наменета е за сите оние кои сакаат висока покривност, но сепак со чувство дека имаат нанесено лесна шминка. За сите оние кои сакаат база за шминка која нуди УВ заштита, како и нега за брчки и осветлување на кожата. За сите оние кои сакаат перфектна кожа за кратко време.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница